Leden 2011

Peter

31. ledna 2011 v 23:21 Válečníci
peter
Svéhlavý válečník, jehož velkou láskou jsou auta. Někdy mluví jak dlaždič. Svou velkou sílu prezentuje používáním těžkých mečů.

erb

Kympka

21. ledna 2011 v 16:34 Místa konání
kympka

MÍSTO: Dolní Marklovice. Nejvyšší vrchol široko daleko a okolí. Na česko-polské hranici.
Není to stabilní základna
POPIS: Nejvyšší vrchol široko daleko. Pasou se zde občas krávy. Kolem je kupa lesíků a rybníků kde je možno si skoro hrát na partyzány a zbojníky.
DODATEK: Dobrý výhled do okolí.

kympkaIza

21. ledna 2011 v 16:21 VálečníciSličná a hudebně nadaná válečnice. Tak moc, že u studia hudby skončila. Vhodná pro role vědem, bosorek, kněžek atd. Moc se zbraněmi ji není vidět, ale i tak dokáže někdy vzbudit strach i bez nich.

erb

Zbrojnice

21. ledna 2011 v 16:06 Místa konání
zbrojnice


MÍSTO: Dolní Marklovice nedaleko dřevěného kostela. Nedaleko dřevěné tvrze.
Stabilní Základna.
POPIS: Je zde skladem většina zbraní a výstroje. Je spojená s přilehlou stodolou, kde se občas na akcích spí. Za stodolou je trávník, kde se občas stavějí stany a konají turnaje. Vedle je jezírko a přístřešek pro příjemná posezení v přátelském kruhu.
DODATEK: Když se konají larpy, slouží to tu i jako menší městečko nebo vesnice. Když se konají bitvy, je to tvrz nepřítele.

Wąwóz

21. ledna 2011 v 16:00 Místa konání
MÍSTO: Na hranici Prstné a Dolních Marklovic. Lesy nedaleko motokrosu.
Není to stabilní základna.
POPIS: Všude kolem velká pole, občas nějaký barák, polní cesta a mezi tím lesík, kde jsou různé výmoly, terénní deprese, skoro strže, připomínající karpatský flyš. Občas se najde aj podmáčené údolíčko. Výhodou je, že je se zde kam schovat: v křoví, skupině mladých stromků, nějaké prohlubni nebo za výmolem. Probíhají zde hlavně hry na podzim a v zimě. Konají se tu hlavně bitvy nebo hry na podchody.
DODATEK: Příjemná setkání s lesními zvířátky.

4

Marek

21. ledna 2011 v 15:50 Válečníci
maro
Rozhodl se jít ve stopách Lukáše a Tomáše a tak nyní studuje na zemědělce v Českém Těšíně. Často veselý, váleční vedoucí zhýralý život. Projevil tendence se sblížit s vlky. Mezi oblíbené postavy patří čaroděj Rhonin. Rád bojoje taky s zbraněmi podobnými katanám.

erb

ÚVODEM

20. ledna 2011 v 18:46 O nás
1

Jsme skupina přátel, které má zálibu v historii a ve středověkých soubojích. Sice nejsme nijak profesionální spolek, ale jde nám hlavně o dobrou zábavu. Většinou bojujeme s dřevěnými meči, sekerami a oštěpy. Nemáme úplně skvělé kostýmy a zbraně, ale to nám nebude kazit náladu a radost ze hry.
Nejčastěji spolu pácháme bitvy v Dolních Marklovicích u dřevěného kostela.
Děláme akce v zimě i létě, v noci i ve dne, v lese, ve vodě nebo na poli. Organizujeme závody, turnaje, bitvy a larpy.
Takže pokud se chce taky rytířsky vyžít a potěšit nás svou přítomností, tak se nám ozvěte.

Před časem nám vznikla také reklama na canis-lupus blogu.


2
3

David

20. ledna 2011 v 18:30 Válečníci


Dobře rostlý hyperaktivní bojovník. Má svou hlavu. Taky má zálibu v tvrdé hudbě a traktorech, kamionech a podobných vozidlech. Poměrně dobře vaří. Často je obvěšen noži dýkami a k tomu si nese štít a meč, potažmo sekeru.
Má svůj blog: traktozetor.blog.cz


erb

Lukáš

20. ledna 2011 v 18:26 VálečníciNejstarší, nejotrlejší a nejzarostlejší válečník, z čehož vyplývá, že má ze všech nejvyšší vzdělání. Aktuálně páchá doktorantské studium. Často působící flegmaticky a velmi rozvážně, s predispozicemi na knížata, vojevůdce a tomu podobné. Kdyby měl mít erb, asi by v něm byla nějaká žába. Nejčastěji bojuje s dlouhým mečem.


erb

Míša

20. ledna 2011 v 18:19 Válečníci


Mladá, často drzá válečnice. Velmi hudebně nadaná. Kdyby nehrála na housle, mohla by konkurovat Xeně. Nejčastěji používá lehké meče.Honza

20. ledna 2011 v 18:17 Válečníci
honza
Sice je velmi drobný, ale kompenzuje to svou odvahou a rychlostí. Většina mečů je větších než on. Jeho výhodou je, že se vždy skoro celý schová za jakýkoli štít. Krycí jméno Vydří tlapka. Nejčastěji viděn s mečem a štítem, které jsou větší než on.

erb

Tom

20. ledna 2011 v 18:12 Válečníci


Jeden z nejstarších členů. Věčně nemá čas a pořád lítá na horách a pořád se kolem něj motají ženské. Už podle zarostlého a zeleného vzhledu je vidět, že je ochranář. Je na něm nepřehlédnutelné, že má zálibu v tvrdé hudbě. Pořád řeší vlky. Má zálibu v orientálních zbraních jako například katany, nebo cvičná verze boken. Má zálibu v samurajích a nebo rytířích jedi. Jeho vzor je Zavwisza czarny.
Nebo taky rajče: tom-canis.rajce.idnes.czMichal

20. ledna 2011 v 18:07 Válečníci
Je zakladatelem a organizátorem. Většinou obstarává, opravuje výstroj. Občas jezdí na larpy a s tím spojené akce do Polska. Mezi oblíbené zbraně patří meč a štít. Rád čte historickou literaturu od Henryka Sienkiewicza. Velká záliba v lehké atletice, která ho dovedla až ke studiu na vysoké škole na atletického trenéra. Momentálně studuje také druhý obor, samozřejmě historii.
Má svůj blog: larmar.blog.cz
erb

Dřevěná tvrz

20. ledna 2011 v 14:49 | Tom Krajča |  Místa konání
tvrz
MÍSTO: Nachází se v Dolních Marklovicích v lesíku u řeky Petrůvky, nedaleko dřevěného kostela.
Stabilní základna.
POPIS: Má výhodnou strategickou polohu. Přístup do lesíka od pole je chráněn menší palisádou, kde se mnohdy stavějí stany a dělává se tam ohniště. Dvacet metrů na jih se nachází dřevěná tvrz u níž se občas stavějí z větví sruby a stany. Do tvrze je přístup padací bránou a nebo pak přes molo z řeky.
DODATEK: Při povodni je část poloostrova s tvrzí pod vodou, ale tvrz už toho hodně vydržela.

palisada
večery při ohni