Splavování řeky Petrůvky

6. února 2011 v 11:49 |  DalšíSplavování Petrůvky kajakem se většinou koná jednou nebo i dvakrát do roka. Jelikož máme jenom jeden kajak, tak při akcích se střídáme v plavání na lodi. Jsou dvě formy akcí splavování Petrušky na kajaku, které provádíme.
První je putovní, kdy se splavuje celá řeka Petrůvka. Vyplouvá se u česko-polské hranice, kde petrůvka vtéká do Čech a pluje se po celém toku až k Olze. Jak jsem již zmiňoval, máme pouze jednu loď a tak každý účastník má přidělenou část řeky kterou proplouvá. Zbytek lidí jede na kole a na domluvených přestupních bodech je sraz plavce s cyklisty.
Další forma je trochu více volnější. Když se konají dvou a vícedenní akce, tak člověk který má čas a chuť si de zaplavat v kajaku v řece v okolí dřevěné tvrze. Čili máte možnost si plavat po proudu i proti proudu.
Samotné splavování není skvělým sportovním zážitkem, ale je také skvělou podívanou, protože tok Petrůvky skýtá mnoho nádherných a malebných míst. Pokud máte štěstí, může při plavání potkat bobry, ledňáčky a různé další zajímavé živočichy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama