Srpen 2011

MEČE

20. srpna 2011 v 13:30 Výzbroj

Meč je si třeba vybírat, podle toho jak jste zvyklí bojovat, aby vám vyhovovala délka a váha. Délka meče záleží, zda bojujete obouručně, v tom případě je vhodná délka rukojeti 25 cm a čepele 60-100 cm a pokud jednoručně a budete používat štít, sekeru nebo druhý meč, tak délka rukojeti 10-15 cm a čepele 40-60 cm. Váha se liší podle množství dřeva samozřejmě a podle druhu stromu který použijete. Na mečích nesmí být žádné ostré konce, aby nedošlo ke zranění. Na mečích se může provést obtočení ovinutí jílcem leukoplastem, aby meč více vydržel nárazy jiného meče a možné údery méně bolely.


VÝROBA MEČE


Zbíjený meč: Stačí vzít dva prkna. Jeden aby sloužil jako meč a druhý, z něhož si uděláte zásštitu. Ideální šířka je zase 2-3 cm. Dobré je, že si můžete vzít širší desku a rukojeť si upravit pak aby byla užší než čepel a lépe se vám držela.


Strouhaný: Je možno si jej vystrouhat z jakéhokoli klacku. Pro milovníky šavlí a katan je výhoda, že si jde najít zahnutý klacek. Ideální šířka je 2-3 cm, aby se to dobře drželo. Tenčí meče se lámou a je nedůstojné když se používá jehla. Majitelé těchto zbraní však často nemyslí na záštitu, která by jím chránila ruku, proto je vhodné si jí tam přibýt, nebo mezi rukojetí a čepelí vytvořit si z provazu něco ve stylu tsuby, jako u katany. Velmi vhodný strom pro tento účel je líska. Nevýhodou je, že když meeč není zahnutý, nevíte na které straně, že má být ostří a s touto zbraní spíše válečník působí jako rytíř jedi.

POUŽÍVANÉ MEČEMeč byl vystrouhán z lísky. Rukojeť bylo oblepená izolační ektrikářskou páskou.
Obyčejný sbíjený meč. Rukojeť byla zaoblena, aby se lépe držela.
Vyřezávaný meč z většího kusu lísky. Čepel a rukojeť byly vyřezány tak, aby záštita vznikla z původního kmene.
Obouručný meč. Záštita byla vytvořena z kusu železa, které se obtočilo kolem dřevěného jádra. Záštita a čepel byly obtočeny zdravotnickou páskou.
Katana vyřezaná z ohnuté větvě lísky. Tsuba (záštita) byla vyrobená z silného drátu, který se obtočil kolem obvodu meče mezi rukojetí a čepelí. Drát byl uchycen hřebíky.
Pochvu na meč je možno si ušít, nebo vyrobit linolea, obalové pěny na trupky nebo širokého suchého stonku křídlatky.

Magda

12. srpna 2011 v 8:51 Válečníci
Milovnice hor a šachů. Její záliba v ní zanechala následky, takže má velkou zálibu v zahrádkaření. Oblíbenou zbraní je meč. Oblíbená postava je Skrzetuski z knihy Ohněm a mečem.Karel

12. srpna 2011 v 8:45 Válečníci
Mladý nadějný atlet a šachista. Začínající student biochemie. Mezi oblíbené zbraně patří dřevěné meče. Nejoblíbenější historickou a válečnou postavou je sám velký Napoleon. V boji je jeho velkou výhodou rychlé nohy. Své nepřátele dříve užene, než pobije mečem.


Výlet do archeoparku

5. srpna 2011 v 23:45 Aktuality
Je možnost, že bychom si udělali společný výlet do archeoparku Podobora v Chotěbuzi. Otevřeno je tam o víkendech do října. Pro studenty a děti do 15 let je vstupné 25kč. Pro dospělé za 50kč. K výletu se do konce srpna ještě objeví anketa a další informace.
Další informace o archeoparku ZDE!

Kristína Maia

5. srpna 2011 v 23:17 Válečníci
Mladá nadějná amazonka se silnou schopností se rychle učit. Ráda tančí. Má zálibu v Keltech a věcech spojených s orientem. Oblíbenou postavu nemá, ale možná by to mohla být nějaká z antiky. Nejoblíbenější zbraní je katana.


Pravidla - v polštině

1. srpna 2011 v 20:31 Pravidla

Tady jsou pravidla larpu. Omlouváme se českymluvícím čtenářům, že jsou v polštině. Časem se v této rubrice objeví v češtině.