MEČE

20. srpna 2011 v 13:30 |  Výzbroj

Meč je si třeba vybírat, podle toho jak jste zvyklí bojovat, aby vám vyhovovala délka a váha. Délka meče záleží, zda bojujete obouručně, v tom případě je vhodná délka rukojeti 25 cm a čepele 60-100 cm a pokud jednoručně a budete používat štít, sekeru nebo druhý meč, tak délka rukojeti 10-15 cm a čepele 40-60 cm. Váha se liší podle množství dřeva samozřejmě a podle druhu stromu který použijete. Na mečích nesmí být žádné ostré konce, aby nedošlo ke zranění. Na mečích se může provést obtočení ovinutí jílcem leukoplastem, aby meč více vydržel nárazy jiného meče a možné údery méně bolely.


VÝROBA MEČE


Zbíjený meč: Stačí vzít dva prkna. Jeden aby sloužil jako meč a druhý, z něhož si uděláte zásštitu. Ideální šířka je zase 2-3 cm. Dobré je, že si můžete vzít širší desku a rukojeť si upravit pak aby byla užší než čepel a lépe se vám držela.


Strouhaný: Je možno si jej vystrouhat z jakéhokoli klacku. Pro milovníky šavlí a katan je výhoda, že si jde najít zahnutý klacek. Ideální šířka je 2-3 cm, aby se to dobře drželo. Tenčí meče se lámou a je nedůstojné když se používá jehla. Majitelé těchto zbraní však často nemyslí na záštitu, která by jím chránila ruku, proto je vhodné si jí tam přibýt, nebo mezi rukojetí a čepelí vytvořit si z provazu něco ve stylu tsuby, jako u katany. Velmi vhodný strom pro tento účel je líska. Nevýhodou je, že když meeč není zahnutý, nevíte na které straně, že má být ostří a s touto zbraní spíše válečník působí jako rytíř jedi.

POUŽÍVANÉ MEČEMeč byl vystrouhán z lísky. Rukojeť bylo oblepená izolační ektrikářskou páskou.
Obyčejný sbíjený meč. Rukojeť byla zaoblena, aby se lépe držela.
Vyřezávaný meč z většího kusu lísky. Čepel a rukojeť byly vyřezány tak, aby záštita vznikla z původního kmene.
Obouručný meč. Záštita byla vytvořena z kusu železa, které se obtočilo kolem dřevěného jádra. Záštita a čepel byly obtočeny zdravotnickou páskou.
Katana vyřezaná z ohnuté větvě lísky. Tsuba (záštita) byla vyrobená z silného drátu, který se obtočil kolem obvodu meče mezi rukojetí a čepelí. Drát byl uchycen hřebíky.
Pochvu na meč je možno si ušít, nebo vyrobit linolea, obalové pěny na trupky nebo širokého suchého stonku křídlatky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ignoration ignoration | Web | 7. září 2016 v 12:30 | Reagovat

online pujcky náchod :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama