Larp 11 - Kraina trzech miast/Krajina tří měst

20. července 2012 v 17:11 | Michal |  Náměty
V jednom údolí sousedí se sebou tři města Arenberg, Hradec a Kalisia, každé je na jiném stupni rozvoje, každé si nalezlo svůj vlastní statut, v každém panují jiné poměry, ale všechny si činí nárok na dominaci nad jinými.

Ve městě Arenberg žijí převážně válečníci, kteří převážně sedí v hospodách nebo mezi sebou bojují v místní aréně. Někteří hledají jakýkoli důvod, aby si mohli zabojovat, hledají zaměstnání jako bojovníci, nebo zde je jejich sídlo, odkud konají vlastní výpravy za slávou a bohatstvím.

Cíl: nechat se najmout v jiných městech jako válečníci, boj v aréně, získat slávu a bohatství, vojensky porazit další města

Role: správce arény, hospodský, válečník-obchodník, nájemníci (2), (válečníci) + mistr arény

Město Hradec je typickým městem středověkého feudalismu. Vládne zde kníže, který sídlí v tvrzi u řeky. K obraně má svou družinu, sedláci obdělávají pole, na území tohoto města sídlí také i věštkyně.
Po smrti starého knížete městem zmítají nepokoje. Někteří feudálové si činí nároky na trůn. Syn knížete se rozhodl, že získá brnění z dračí kůže a meč ukovaný v dračím dechu, aby mohl porazit všechny nepřátelé a mohl porazit feudály. Syn knížete se svou věrnou družinou se vydává do dvou jiných měst hledat pomoc. Musí ale dokázat svou odvahu a získat přízeň vládců jiných měst, aby mohl získat dračí brnění. Nebude to ale mít lehké, protože když brnění najde, získá vládu na jedním městem a jiná města budou odsunuta na druhou kolej.

Cíl: Syn knížete musí najít brnění a meč, získat přízeň vládců dvou dalších měst, porazit uzurpátora a získat nadvládu nad jinými městy.

Role: syn knížete, věštkyně, knížecí družina (2-3), feudálové (1-2), sedláci (2-3), výběrčí daní.

Zato město Kalisia je starodávným kupeckým městem s volnou demokratickou správou. Je místem obchodu a trhů, dá se zde všechno sehnat a nakoupit. Gilda kupců je všemocnou organizační správou. Dále zde najdeme pohanskou svatyni vestalek.

Cíl: obchodovat se všemi, snažit se zajistit si ekonomickou nadvládu na jinými městy, šířit pohanský kult
Role: kupecká samospráva (3-4), vestalky (2-3)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Valérka Valérka | Web | 29. července 2012 v 16:32 | Reagovat

Hezký blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama