Srpen 2012

19.8.2012 Larp

24. srpna 2012 v 8:48 | Adam Fojcik
Dne 19.8.2012 se v Marklovicích konal larp, kterého se zúčastnilo 12 lidí. Polovina byla stoupenci Rufia, knížet zlého, chtivého zničit veškerý život, který neovládá jeho moc. Druhá polovina byla stoupenci barona Brody, který se naopak snažil zpět dobýt svou pevnost, kterou Rufius po souboji v aréně vyhrál. I když byl Broda zrazen jedním druhem, vyhnal Rufia z pevnosti a nastolil novou, lepší vládu.

Světelné meče

15. srpna 2012 v 9:36 | Tomáš Krajča alias Canis lupus |  Výzbroj


Jelikož se plánuje larp na téma STAR WARS, kde budou vystupovat rytíři Jedi a Sithové, kteří bojují světelnými meči, tak je třeba určit, jak světelné meče mají vypadat. Meče by měly být rovné, kulovité s zaoblenou špičkou. Nesmí být ostré! Maximální povolená délka čepele je 70cm. maximální délka rukojeti je 40cm, takže maximální délka meče může být 110cm, ale pro drtivou většinu lidí je vyhovující délka rukojeti cca 20cm, takže ideální délka meče je 90cm. je povolený oboustranný meč, kde maximální délka rukojeti je 50cm, takže ve výsledku maximální délka dvojitého světelného meče je 190cm. Při boji jsou povoleny i dva světelné meče, pokud to bude vyhovovat dané postavě.
Světelná čepel může být obalena kobercovou páskou, pro vyšší bezpečnost a získání potřebné barvy meče. Rukojeť může být různě upravena nebo vyřezávána, aby vypadala jako světelný meč. Může však postačit, pokud to nebude jako jediná část meče oloupaná z kůry, nebo může být obalená šedou kobercovou páskou a černou/šedou izolační páskou. Hlavně, aby bylo možno rozeznat, co je rukojeť a co čepel. Zářič čepele lze dobře udělat z uřezaného hrdla pet-láhve .Obalování a rukojeť

Majush

11. srpna 2012 v 5:29 Válečníci
Mladá a zdatná výtvarnice. Ráda bojuje s lehkým mečem. Její nejoblíbenější bojovnicí je Johanka z Arku.

Akce v srpnu 2012

10. srpna 2012 v 14:39 Aktuality
V srpnu se chystají dva larpy:
19.8. Plánovaný počátek je v 9:00. Pozvánka na facebooku ZDE.
25.8. Plánovaný počátek je v 9:00. Larp by se měl odehrávat podle TÉTO PŘEDLOHY. Pozvánka na facebooku ZDE. Po této akci je možno jít na petrovické obecní slavnosti.
Více informací k těmto akcím vám může podat Michal Broda na mejlu MichalBroda@seznam.cz, nebo na facebooku v naší skupině.

Dále se plánují dva larpy na téma STAR WARS. Pravděpodobné konání alespoň jednoho z nich bude v září nebo říjnu. Snad do konce srpna se k těmto larpům objeví náměty. Bude snaha je napsat tak, aby jak nejvíce lidí se mohlo mlátit světelnými meči.

Je důležité vás poinformovat, že aktuálně probíhají opravy a vylepšení naší tvrze v Marklovicích, takže jsme rádi za každou pomoc.

Facebook

5. srpna 2012 v 21:26 O nás

Musíme jít s dobou a tak jsme si vytvořili skupinu na facebooku. Můžete nás tam najít jako Larp Marklovice nebo můžete si rovnou zadat tento odkaz http://www.facebook.com/groups/394646103928786/. Probíhají tam živé diskuse k akcím a věcem co je třeba udělat Člověk získá nejaktuálnější informace o plánovaných akcích. Takže vás zveme k nám i na facebook, ale hlavně na další larpy!

Adam

5. srpna 2012 v 14:11 Válečníci
Mladý atlet jehož koníčky jsou ženy a historie. V dějinách se hlavně hledá ve středověku a druhé světové válce, kde jsou jeho oblíbenci spíše okupanti. Při boji s ním si nekryje hlavu jenom jeho protivník, ale i on sám, protože jeho oblíbenou zbraní je řemdih. Kromě sebe je jeho vzorem jedi Mace Windu.


Irča

3. srpna 2012 v 14:09 Válečníci
Sličná bojovnice s zálibou v řecké mytologii a kreslení. Má ráda pána prstenů a z něj hlavně Nasguly a Enty. Její nejoblíbenější zbraní je obouručný meč.

Adam zvaný VLK

1. srpna 2012 v 8:45 Válečníci
Mladý sportovec se závislostí na historii a fantazi. Při boji má moc velkou osobní zónu a tak radši bojuje s kopím, nebo střílí z luku. Jeho oblíbeným válečníkem je Jan Žižka.