16.7.2013 Noční larp 1. den

15. října 2013 v 15:22 | Jakub Gulec |  Kronika akcí
Roland, mladší syn krále Karla Velikého není králem zdaleka doceněn a král jej neměl příliš v lásce. Roland se snažil získat otcovu úctu a uznání. Otec rozhodnul, že následníkem trůnu se stane ten ze synů (Ronald nebo Roland) který přinese meč Durandal a roh Olifant. Donald i Roland spřádali síť intrik a chtěli svého bratra na výpravě zabít. Meč Durandal a roh Olifant byly jedinou nadějí k porážce Saracénů ve Španělsku a úspěchu křižácké výpravy.
Roland se vydal na cestu se svými 3 přáteli. Ronald měl ve své družině 3 válečníky. Každá družina se vydala jinou cestou. Na cestách je přepadávalí Saracéni. V jednom lítém a krutém boji Rolandovy družiny vykřikl jeden ze Saracénů, že ví kde je to co hledá skryto. Roland ušetří jeho život a Saracén jej i Ronaldovu družinu doprovodil na místo kde byl meč skryt. Meč byl střežen kultem uctívačů ohně a světla (3 kněží, 2 válečníci). Velekněz zadával oběma 3 soupeřům úkoly. Prvním úkolem bylo ,,ukout,, co nejlepší meč a luk. Meč byl vystaven zkoušce 3mi údery. Materiál na meč musely získat družiny při boji proti sobě v aréně. Druhým úkolem bylo hádanka, kdo dorazil dříve s předmětem schovaným v lese vyhral druhý úkol. Součástí úkolu byla hádanka k vyluštění mapy. Třetím úkolem bylo vytvořit dokonalou vaječinu, pokrm králů. Suroviny na vaječinu se kupal ve tvrzi křižáků v obchodě. Který z nich je splnil lépe úkoly měl dostat Durandal za odměnu. Po splnění 3. úkolu z ničeho nic dorazí Saladin a obě družiny zajal.
Saladin zajaté křižáky zavedl do saracénského tábora a tam je nechal bojovat na život a na smrt. Roland s Ronaldem se utkali v boji na život a na smrt, Rolandův saracénský přítel však vskočí do arény a Ronalda zabil. Roland dostal roh Olifant i meč Durandal, vrátil se zpět do města křižáků s přeživšími křižáky a od Karla Velikého za splnění úkolu dostal velení nad jednou částí armády. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama