17.7.2013 Noční larp 2. den

22. října 2013 v 14:24 | Jakub Gulec |  Kronika akcí
Druhý den Král Karel Veliký shromáždil vojsko (král, Roland, 6 křižáků) a chystal se dobít hlavní pevnost Saracénů v Zaragoze. Pevnost byla střežená 2ma Saracény a Marsilem, Karel Veliký zaútočil a v té chvíli dorazí saracénské posily z Jerusaléma a Karel se tak dostane do kleští. Karlovo vojsko bylo zdecimováno. Pevnost, kterou posílili příchozí vojáci, byla nedobytná. Byla příliš silně střežena. Marsil (král Saracénů) přesvědčil Karla Velikého že zemi opustí a k žádnému boji nedojde, ale že se musí Karel vrátit zpět do své země a teprve pak započnou jednání. Vojsko křižáků jelo ve dvou vojích za sebou.
Voj Rolanda byl zdržen pod záminkou oslav kdežto voj Karla Velikého vyrazil dříve na cestě domů. Po chvíli se Roland se zadním vojem armády vydal na cestu domů za Karlem Velikým, ale v průsmyku byl přepaden Saracény, kteří byli v přesile. Rolandova skupina čítala včetně něj 4 muže. Saracénů bylo 6. Boj byl krutý. Meč Durandal však udržel šanci na vítězství. Křížáci i saracéni pomalu umírali. Těsně před smrtí však Roland zatroubil na roh Olifant a přivolal tak voj Karla Velikého. Zbytek armády rychle přichvátal a Saracény porazil. V saracénské pevnosti zůstal již pouze král Marsil a 2 saracéni. Karel Veliký se zbytkem družiny pevnost dobyl a krále Marsila zabili.
Noční část larpu se povedla co se do počtu účastníků skvěle a sešlo se nás tak nejvíce za celou historii těchto našich akcí. Bylo nás něco kolem 25 takže i hra byla o něco zajímavější. Scénář bohužel nebyl úplně dotažený takže nějaké zmatky nastaly. Navíc vypukla po nějaké době hry protiscénářová vzpoura, vůdcové nechtěli plnit úkoly. O to více srandy v následném zmatku nastalo. Myslím že jsme si larp všichni užili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama